Nieuws uit de regio

01-09-2026 - Heist-op-den-Berg

Geen haan maar een zwaan

Op de meeste torens in Vlaanderen prijkt een fiere haan, maar niet zo in Heist. De water- en uitkijktoren in het Bergbos werd opnieuw gekroond met een goudkleurige zwaan. “Wie vandaag met het hoofd in de wolken loopt, heeft daar een uitstekende reden voor,” aldus schepen van cultuur en patrimonium Carl Verelst. “Hoog boven ons krijgt een vertrouwd stukje Heist-op-den-Berg eindelijk opnieuw zijn plaats: Na een grondige opknapbeurt keert onze koperen zwaan keert terug en is de skyline van Heist-op-den-Berg weer compleet”.

Het laatste kunstwerk van Arthur Vereecke

De zwaan werd vervaardigd door Arthur Vereecke, geboren in Heist-op-den-Berg in 1883. Vereecke was werktuigkundige, kunstsmid en uitvinder. Zijn werk werd tentoongesteld in Antwerpen en zelfs in Parijs. Hij was een bijzonder begaafd vakman die met metaal niet alleen sterke, maar ook mooie dingen wist te maken. “De koperen zwaan was het laatste werk dat hij smeedde,” weet Carl Verelst, “Dat geeft haar een heel bijzondere plaats binnen ons lokale erfgoed. Wat vandaag opnieuw boven de toren schittert, is dus niet zomaar een stuk koper. Het is de nalatenschap van een zeer getalenteerde Heistenaar.”

Mede bepalend voor de Heistse skyline

De watertoren werd opgericht in 1956 en 3 jaar later ingehuldigd. Met zijn hoogte van 46 meter bepaalt hij al vele jaren mee het silhouet van Heist-op-den-Berg. Burgemeester Van Noten en schepen Verelst danken iedereen die heeft meegewerkt aan de restauratie en de veilige terugplaatsing van de zwaan, in eerste instantie Pidpa. Dankzij de nodige vakkennis en zorg kan ze opnieuw vele jaren over onze gemeente uitkijken. “En ze keert precies op tijd terug om morgen onze scholieren bij het begin van het nieuwe schooljaar te verwelkomen. Zij beginnen aan een nieuw schooljaar, onze zwaan aan een nieuwe vlucht”, besluit Verelst.

Villa Monte

Hotel, ontbijtbar & events

lees meer

Asian Kitchen

Sushi, wok & grill Prikkel je smaakpapillen met de Oosterse keuken van Asian Kitchen of proef van de overheerlijke, kraakverse sushigerechten. Er is voor elk wat wils!  

lees meer

Schoenen Valérie

Damesschoenen van maat 35 tot 42, accessoires & handtassen

lees meer

Leonidas

Wat is er lekkerder dan een overheerlijke praline bij de koffie? Chocolade past perfect bij alle kleine en grote momenten in het dagelijks leven en al zeker in de vorm van een praline uit een stijlvol gouden doosje van Leonidas!

lees meer

Speciale promoties Check het hier
 Logo's Provincie Antwerpen - Agentschap Innoveren en ondernemen - EFRO - Europese Unie - Heist-op-den-Berg