Nieuws uit de regio
25-05-2026 - Heist-op-den-Berg
Strikte timing voor renovatie gouden kruispunt
Als alles verloopt zoals gepland, dan zal het ‘gouden kruispunt’, (officieel Vredesplein) in het centrum van Heist, eind oktober klaar zijn. “Daarvoor hebben we een strikte timing” vertelt schepen van openbare werken David Geerts. “Wij zijn bijzonder tevreden met de aannemer ACLARGRO, die een aantal werfleiders heeft uit de regio die de situatie hier kennen, en de veelal buitenlandse werkkrachten van de onderaannemers die dikwijls tot zes uur / half zeven aan de slag zijn.” Er moeten ondertussen nog wel enkele ingrijpende werken gebeuren zoals de afbraak van de terrassen van de cafés tegen 4 augustus.
Volledig afgesloten, ook voor fietsers
De grootste hinder zal er zijn vanaf 8 juni als de Heistse Pijl gepasseerd is. Dan wordt het volledige kruispunt voor alle verkeer afgesloten, in de Frans Coeckelbergstraat vanaf de apotheek, de eerste meters van de Bergstraat en de Leopoldlei aan de kleine parking op de berghelling. In de omliggende kleine straatjes, zoals de Lange Haagstraat en, de Landeken zijn de werken al goed gevorderd. Na Pinksteren komt er een asfaltlaag op het eerste deel van Herentalsesteenweg en de Oude Godstraat van het Texaco-benzinestation tot aan de Kloosterstraat. Op die manier kan langs daar het verkeer in en uit Heist-centrum.
Tijdelijk open voor de braderij
Eerst zullen de nutsmaatschappijen de nodige aanpassingen doen die tegen het bouwverlof zouden moeten klaar zijn. Een bijzonder moment in de timing is de braderij in de Bergstraat, het laatste weekend van juni. Daarvoor wordt op het gouden kruispunt een tijdelijke rijbaan in steenslag voorzien die als evacuatieweg kan gebruikt worden voor de hulpdiensten. Het materiaal van de aannemer wordt voor het weekend dan tijdelijk tegen de berghelling gestockeerd. Op het wekelijks werfoverleg wordt gemonitord dat deze strikte timing behouden blijft.
Nood aan groen in het centrum
Het resultaat zal een plein worden dat een beetje groter is dan huidige met een aantal bomen en rustbanken. Voor het torengebouw kunnen afsluitpaaltjes geplaats worden, zodat het hele plein verkeersvrij kan gemaakt worden voor evenementen en auto’s dan ‘Bergop’ gestuurd worden. “Op 20 jaar tijd is het aantal inwoners in de Bergstraat en onmiddellijke omgeving verdubbeld”, vertelt Geerts. “Al die mensen op appartementen moeten de kans krijgen om ook een beetje van de buitenlucht te genieten en daarom is voldoende groenvoorziening belangrijk.









